Pages Menu
Categories Menu

Chcesz sprawić przyjemność bliskiej osobie – wybierz niesamowite akcesoria korkowe

Korek to surowiec w 100% ekologiczny, otrzymywany z wiecznie zielonego dębu korkowego. Posiada niezwykłe właściwości: jest elastyczny, ognioodporny, lekki, praktycznie niezatapialny i bardzo trwały. Jego ojczyzną jest Portugalia, której obszar lasy korkowe pokrywają aż w 22%. Korę z dębu pozyskuje się co 9 lat, bez żadnej szkody dla drzewa, tylko przez wykwalifikowanych pracowników. Zerwana kora leżakuje przez kilka tygodni, a następnie poddawana jest gotowaniu, w celu pozbycia się flory i fauny leśnej, co czyni ją również bardziej giętką i miękką. Korek znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach w przemyśle i jest uważany za niezwykle przyjazny dla środowiska, ponieważ w 100% podlega recyklingowi.
podkladka

Zastosowanie korka naturalnego

korek świetnie sprawdza się w budownictwie jako materiał izolacyjny,
w branży motoryzacyjnej jako np. uszczelki korkowe,
w branży wędkarskiej do produkcji spławików,
do produkcji elementów obuwia i wielu innych.

90 % korka stanowi powietrze, co czyni go surowcem bardzo elastycznym. Dzięki temu z korka wytwarza się niezwykłe akcesoria do codziennego użytku, jak również wspaniałe ekologiczne gadżety, które niewątpliwe mogą stać się wspaniałymi niespodziankami dla miłośników przyrody i ekologii. Akcesoria korkowe są idealne dla alergików, gdyż korek jako surowiec nie przyciąga kurzu, nie podrażnia śluzówek nosa i dróg oddechowych. Jest bezpieczny w kontakcie ze skórą ponieważ nie powoduje alergii. Wyroby z korka są bardzo wytrzymałe, nie kruszą się, nie blakną i można je bardzo łatwo wyczyścić. Szeroką gamę akcesoriów korkowych znajdziemy na stronie https://cork24.co.uk/. Przepiękne akcesoria korkowe jak:

  • doniczki,
  • parasole,
  • świeczniki,
  • podkładki pod mysz,
  • ramki na zdjęcia,
  • breloczki,

cork
będą na pewno oryginalnym prezentem na wszelkie okazje. Nieszablonowe przedmioty dekoracyjne wytworzone z korka, można wykorzystać na wielorakie sposoby. Przede wszystkim sama świadomość tego, że produkcja korka nie wpływa w żaden sposób na środowisko naturalne, ponieważ pochodzi on z drzew samoregenerujących się, jest odpowiednim argumentem, który przemawia za stosowaniem go w wielu branżach.