Pages Menu
Categories Menu

Korkowa tabela na całą ścianę

Korkowe tabele w dużych ilościach zagościły w budynkach Polaków. Instaluje się je w klatkach schodowych, kuchniach, gabinetach, nad biurkiem, w zasadzie wzdłuż i wszerz tam, gdzie przypięte do nich informacje mogą być odpowiednio czytelne. Za ich pomocą krewni porozumiewają się ze sobą, przykładowo wywieszając grafik sprzątania, a studenci konstytuują sobie naukę przyczepiając do tablicy rozkład zajęć. Ktoś, kto wymyślił korkową tabelę trafił w dziesiątkę.

Ludzka inwencja jednak jak wiadomo nie ma granic, więc sprawą czasu było, jak prócz korkowych tabel pojawi się wandcork, czyli standardowo korkowa ściana. Wyłożenie ściany korkiem nie psuje designu pokoju. Na odwrót – jej barwa podobna jest do drewna, więc jeśli w naszym pokoju dominują meble czy okiennice zalane transparentnymi powłokami z dostrzegalnym szkicem drewna, zainstalowanie korkowej ściany może być strzałem w dziesiątkę. Tyle, jeśli chodzi o stylistykę, bo o użyteczności tego rozwiązania chyba nikogo nie należy przekonywać.
Korka możemy też wykorzystywać jako artykułu izolacyjnego. Przejawia on w tym względzie ciężkie do przesadzenia korzyści. Testy objawiają, że standardowe metody izolacji pozostają za nim w znacznym stopniu w tyle. To prawdziwość, że w zestawieniu z nimi jest droższy, aczkolwiek coraz mniejsza ilość Polaków chce skąpic na osobistym komforcie, występuje więc wysokie prawdopodobieństwo, że ściany separowane korkiem będą w naszym kraju równie modne, jak izolowane styropianem czy pianką. Pierwsze znaki, że tak się stanie, już teraz można zaobserwować.