Pages Menu
Categories Menu

Rozwiń wyobraźnię dziecka, wykorzystując korek naturalny

Okres dzieciństwa charakteryzuje się przede wszystkim wzmożoną chłonnością wiedzy i nawyków. Dziecko już od najmłodszych lat bacznie obserwuje otoczenie oraz zachodzące w nim zmiany. Dlatego dzięki ćwiczeniom na tle intelektualnym możemy mieć spory udział w kształtowaniu charakteru naszego dziecka. Przecież każdy wie, że nic tak nie działa na wyobraźnię, jak gry i zabawy. Spośród wielu sztucznych, plastikowych zabawek, niestety ciężko jest wyselekcjonować te „bezpieczniejsze”. W związku z tym warto pomyśleć o korku naturalnym.
serce

Czy korek jest bezpieczny dla dziecka?

Oczywiście, że jest bezpieczny. Korek to w 100% ekologiczny surowiec, posiadający dodatkowo właściwości antyalergiczne. Dzięki temu z pewnością w żaden sposób nie uczuli dziecka ani nie wywoła podrażnień jego delikatnej skóry. Korek jest także bardzo przyjemny w dotyku i nie przyciąga kurzu. Z tego względu zabawki korkowe posiadają same zalety. Co więcej, fenomenem korka jest to, że zarówno zabawki, jak i inne przedmioty, można wykonać samodzielnie.
W celu własnoręcznego stworzenia przedmiotów do zabawy potrzebne będą arkusze korkowe lub rolki korkowe. Bardzo przydatnym materiałem w tej kwestii będzie także korek samoprzylepny. Potrzebne produkty w różnych wymiarach znajdziesz na stronie: https://korkrollen.de/.
sople

Wykorzystanie naturalnego korka do zabawy

Zabawki z naturalnego korka można wykonać poprzez wycięcie przeróżnych kształtów z grubej płyty korkowej. Dowolne figury i inne kształty, można wyciąć także z korka samoprzylepnego. Tego typu „zabawki” pomogą rozwinąć wyobraźnię dziecka, a naklejanie figur sprawi mu wiele radości. W taki sposób wykonamy np. tablice korkowe, które ozdobią pokój malucha, a u starszych pociech będą praktyczną powierzchnią do przypinania notatek czy ulubionych zdjęć. Pamiętajmy, że interaktywne zabawy ustawicznie kształtują rozwój dziecka oraz wpływają na jego samoocenę w przyszłości.
Udział korka w codziennym życiu staje się coraz większy. Z uwagi na naturalność ludzie sięgają po niego bez jakichkolwiek obaw o bezpieczeństwo. Nic dziwnego, w końcu to jedno z ekologicznych rozwiązań, które można zastosować niemal w każdej dziedzinie życia.
jablka