Pages Menu
Categories Menu

Zagraniczny koncept na wystrój pokoju

Jest sporo sposobów na to, aby przyznać wnętrzu trochę stylu. Nikt nie czuje się dobrze w pokoju, który jest taki sam jak wszystkie cudze, każdy zwykły człowiek pragnąłby przyznać mu odrobinę osobowości, dzięki czemu poczuje się we własnym mieszkaniu jak u siebie. Zasoby ludzkie mają różnorodne gusta i różne preferencje, stąd też bogata oferta architektów wnętrz, designerów czy sklepów z meblami.

Do naszego kraju dociera coraz więcej stylów z zachodu. Polska jest już obecnie na tyle mocno sprzężony z zachodnią siecią powiązań społeczno – gospodarczych, że naturalnie Polacy zdobywają coraz większy dobór i dojście do coraz większej ilości idei. Jedną z takich zachodnich idei, która powoli gości się w Polsce jest cork wall, inaczej pokrycie ściany korkiem. Decydując się na zastosowanie tego rozwiązania instalujemy w lokalu dużą tablicę korkową, która przy poprawnym wyborze mebli i kolorów prezentuje się znacznie efektywniej niż tradycyjna korkowa tablica. Detal ten doskonale współgra na przykład do mebli lub okiennic z zauważalnym obrysem drewna i pozwala dodać wnętrzu ciepła.
Korek posiada też pewne cechy izolacyjne, zarówno jeżeli chodzi o separację cieplną jak i akustyczną. Dobrym pomysłem może być na przykład użycie korkowej ściany pokoiku dla dziecka. O tym, że milusińscy lubią korkowe tablice, chyba nikogo nie należy informować. A skoro tak – możemy się spodziewać, że korkową ścianę szczerze pokochają. Co więcej istnieje możliwość, że jeśli zapragną głośno posłuchać muzy, to okaże się to dla nas znacznie mniej drażniące, niż gdyby na ścianie nie będzie powłoki korka.